Friday, January 2, 2009

Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego - Górski Jan (red.)

Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego - Górski Jan (red.)
W podręczniku omówiono wydolność fizyczną, metody jej pomiaru oraz profilaktyczne znaczenie wysiłku. Walory dydaktyczne książki podnosi właściwa selekcja materiału oraz odpowiedni układ treści. Każdy rozdział jest poświęcony czynności danego narządu lub układu i podzielony na dwie części. W części 1 przedstawiono prawidłowe funkcjonowanie narządu lub układu w spoczynku, a w części 2 - zmiany funkcjonowania w czasie wysiłku.

Odbiorcy: studenci akademii wychowania fizycznego, akademii medycznych, wydziałów rehabilitacji, fizjoterapii, a także turystyki i rekreacji




Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego - Górski Jan (red.)



-
Rozmówki angielskie od A do Z - Kozłowska Anna, Siemasz Jerzy, Wolański Adam Wydane w serii "Podróże z FELBERG SJA" Rozmówki polsko-angielskie mają ułatwić turyście porozumiewanie się po angielsku w podstawowym zakresie w typowych sytuacjach związanych z podróżą i pobytem za granicą.

Pytania i zwroty oraz słownictwo niezbędne turyście za granicą zawarto w 95 praktycznych tematach uszeregowanych w kolejności alfabetycznej. Na początku każdego z praktycznych tematów podane zostały podstawowe zwroty i pytania związane z danym tematem. Jeśli okaże się, że w znalezionym zwrocie czy pytaniu nie ma interesującego nas słowa, można je znaleźć nieco niżej w bogatym zestawie słówek i ich tłumaczeń powiązanych z danym tematem.

Ponadto większość tematów uzupełniają obcojęzyczne zwroty, które polski turysta może za granicą usłyszeć (np. od lekarza czy kelnera) lub przeczytać (np. na ekranie bankomatu).

Aby ułatwić posługiwanie się rozmówkami osobom bez przygotowania filologicznego, obce brzmienie poszczególnych głosek zostało wyrażone przez możliwie najbliższe w wymowie polskie głoski oddane przy użyciu liter polskiego alfabetu.

Rozmówki angielskie od A do Z - Kozłowska Anna, Siemasz Jerzy, Wolański Adam


Bruksela - przewodnik (Marco Polo)

Bruksela - przewodnik (Marco Polo)
Stolica Belgii przyciąga gości silnymi kontrastami: z jednej strony dawne tradycje i zwarta społeczność, z drugiej – całkowita otwartość i niebywała radość życia.



To właśnie z Brukseli codziennie napływają informacje na temat Unii Europejskiej i NATO. W tle telewizyjnych relacji przewijają się monumentalne gmachy, harmonizujące z suchym językiem urzędników i wojskowych. Ale działalność dyplomatów i przedstawicieli związków zawodowych, dziennikarzy i lobbystów to tylko jeden z elementów – w dodatku niezbyt istotny – codziennego życia tej niezwykłej metropolii. Oczywiście, immigrés de luxe, jak ich nazywają brukselczycy, zapełniają operę i muzea oraz dają utrzymanie licznym luksusowym butikom i wytwornym restauracjom. Większość z nich mieszka w luksusowych willowych dzielnicach na przedmieściach i tam chodzi do szkół, kościołów i klubów.

Bruksela - przewodnik (Marco Polo)



-
Access. 144 porady - Kopertowska Mirosława Książka powstała w odpowiedzi na zainteresowanie Czytelników samodzielnym tworzeniem i obsługą relacyjnych baz danych. Zawiera ona zbiór porad, które stanowią skuteczną pomoc w rozwiązywaniu różnorodnych problemów przed jakimi stają użytkownicy programu Access w swojej codziennej praktyce.
Czytelnicy poszukujący rozwiązania specyficznego problemu lub odpowiedzi na konkretne pytanie mogą dokładnie przejrzeć spis treści lub znaleźć odpowiednie hasło w zamieszczonym na końcu książki indeksie. Z poszczególnymi tematami można się również zapoznawać w kolejności ich występowania. Większość wyjaśnień opiera się na konkretnych przykładach, co stwarza wiele okazji do samodzielnej pracy z programem.
W książce nazwy poleceń menu i przycisków oraz rysunki są zgodne z najnowszą wersją programu Access, czyli z wersją Access 2003.

Access. 144 porady - Kopertowska Mirosława


Berlin (Marco Polo) - Berger Christine

Berlin (Marco Polo) - Berger Christine
W Berlinie kierunki świata mają większe znaczenie niż gdzie indziej. "Gdzie właściwie zaczyna się Wschód i gdzie się kończy?" – wciąż zastanawiają się nawet rdzenni mieszkańcy miasta.

Przez długi czas można było to określić bez kompasu. Wystarczał mur berliński, który od 1961 do 1989 r. biegł przez środek miasta, dzieląc je na dwie odrębne części. Z jednej strony był Berlin Wschodni, stolica pozostającej w strefie radzieckich wpływów NRD, a z drugiej chroniony przez zachodnich aliantów, Francję, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, otoczony murem Berlin Zachodni.



Cechy szczególne

- kieszonkowy format;

- przestępna cena;

- przedstawiają atrakcyjnie turystyczne państwa i miasta;

- zawierają skondensowane informacje - mają zaintrygować, zaciekawić, zwrócić uwagę na jakiś obiekt lub atrakcję, a jednocześnie poruszają wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z pobytem w nowym miejscu;

- bogato ilustrowane - kolorowe zdjęcia i mapy;

- praktyczne informacje: noclegi, zakupy, gastronomia, atrakcje turystyczne, życie kulturalne, podróż z dziećmi, sport i rekreacja, słowniczek;

- superprzeboje - miejsca, których nie można przegapić;

- porady ekspertów dotyczące podróżowania i zwiedzania;

- każdy tom zawierają kolorowy atlas samochodowy lub plan miasta;

- idealne dla osób podróżujących z biurami podróży, podróżujących służbowo oraz poszukujących zwięzłych i rzeczowych informacji.

Berlin (Marco Polo) - Berger Christine



-
Kompendium farmakologii - Janiec Waldemar (red.) "Kompendium farmakologii" to nowoczesne opracowanie, wyróżniające się zwięzłą i przejrzystą formą.
W książce przedstawiono wszystkie podstawowe leki - także te najnowsze - należące do poszczególnych grup terapeutycznych, z uwzględnieniem podziałów chemicznych. Zrozumienie i zapamiętanie tekstu ułatwiają tabele i schematy. Opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub charakterystyką kliniczną procesów chorobowych, w których wymienione leki znajdują zastosowanie.

Kompendium farmakologii - Janiec Waldemar (red.)