Sunday, August 7, 2011

o krasnoludkach i sierotce marysi streszczenie

Co slonko widzialo Na jagody O krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

Co slonko widzialo Na jagody O krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

Bezcenny zbior utworow Marii Konopnickiej – 65 wierszy "Co slonko widzialo" oraz dwie slynne basnie "Na jagody" i "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Sa to wyjatkowo piekne utwory, ktore doskonale znamy dzieki naszym rodzicom i dziadkom. Zadbajmy o to, by najmlodsze pokolenie dowiedzialo sie, co ogladalo wedrujace po niebie sloneczko, kto namalowal tecze i co przytrafilo sie malemu chlopcu w starym borze podczas wyprawy na jagody. Niech nasze dzieci zawra blizsza znajomosc z krasnoludkami, istotami sprzyjajacymi wszelkim szlachetnym zamiarom, towarzyszac im w basniowej wedrowce do krainy ludzi, niech poznaja niezwykle przygody dworzan krola Blystka, dole i niedole skrzata Podziomka, wzruszajace dzieje sierotki Marysi oraz trud ubogiego chlopa Skrobka. Siegnijmy wraz z naszymi pociechami jeszcze raz do tych pelnych nieprzemijajacego uroku opowiesci, ktore od ponad stu lat najchetniej czytuje sie w kazdym polskim domu.   »»» ... »»»

O krasnoludkach i Sierotce Marysi - Konopnicka Maria
Wydanie z opracowaniem

O Krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria
Ze istnieja krasnoludki, wszyscy dobrze o tym wiemy. Jak wspanialym sa narodem, w tej ksiazce opowiemy : O tym, jak szukaly wiosny, chcac, by krol ich byl radosny, Jak Marysie pocieszaly, gdy nieszczescia ja spotkaly, Jak dobrze u rodziny, gdy udzieli im gosciny, I jak zawsze pomagaja wszystkim, ktorych pokochaja.

o krasnoludkach i sierotce marysi streszczenie

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi Marii Konopnickiej to wzruszajaca basn nie tylko dla dzieci. Basn, uczy poszanowania dla pracy i umilowania piekna. Dzieje sierotki Marysi i historie walki ubogiego chlopa z ugorem splecione sa z basniowa wedrowka krasnoludkow, istot sprzyjajacych dobrym poczynaniom i szlachetnym zamiarom. Czas 240 min. Czyta: Joanna Lissner   »»» ... »»»

O krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria
Dowcipna i wzruszajaca opowiesc o rodzie Krasnoludkow; ich zwyczajach oraz niezwyklych przygodach, jakie przezywaja podczas pobytu wsrod ludzi. Ksiazka od ponad stu lat nalezy do najpopularniejszych i najchetniej czytanych przez dzieci.

O Krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

O Krasnoludkach i sierotce Marysi - Konopnicka Maria

Ze istnieja krasnoludki, wszyscy dobrze o tym wiemy. Jak wspanialym sa narodem, w tej ksiazce opowiemy : O tym, jak szukaly wiosny, chcac, by krol ich byl radosny, Jak Marysie pocieszaly, gdy nieszczescia ja spotkaly, Jak dobrze u rodziny, gdy udzieli im gosciny, I jak zawsze pomagaja wszystkim, ktorych pokochaja.   »»» ... »»»

mitologia parandowskiego

Religia » Mitologia

Mitologia Najpiekniejsze legendy

Mitologia Najpiekniejsze legendy

Najwspanialsze legendy z mitologii greckiej opowiedziane przez samego krola bogow. Mam na imie Zeus. Panuje nad Olimpem – palacem bogow, a takze nad calym ogromnym wszechswiatem. Interesuja mnie takze ludzie. Przez cala wiecznosc obserwuje zwyklych smiertelnikow i niesmiertelnych. Ach! Te epopeje, te gwaltowne milosci, te zdrady, te goraczkowe walki! Ilez wspomnien! Czy chcesz, zebym Ci je opowiedzial? Pomyslmy... o skrzydlatym koniu Pegazie, o Heraklesie, Orfeuszu i Eurydyce, o Odyseuszu... Opowiesci juz klebia sie na moim jezyku. Od ktorej zaczac?   »»» ... »»»

mitologia parandowskiego

Mitologia slowianska - Bialczynski Czeslaw

Mitologia slowianska - Bialczynski Czeslaw

MITOLOGIA SLOWIANSKA to pierwsza w historii literatury proba odtworzenia wierzen, religii i bajecznych dziejow Slowian w zamknietym ksztalcie mitologii. Pierwszym z czterech tomow jest "Ksiega Tura" (wydanie drugie, poprawione [wyd. I - Baran i Suszczynski, Krakow 2000]), Wielki Tajemnik Slowian zawierajacy mozliwie pelny zapis wierzen, podan, mitow, legend, obrzedow i rytualow religijnych, wiedzy magicznej czyli kultury duchowej, jaka wytworzyla cala Slowianszczyzna na przestrzeni trzech i pol tysiaca lat obecnosci w dziejach. W zamierzeniu autora cztery ksiegi maja dac przystepny dla przecietnego czytelnika, atrakcyjny w formie obraz kultury duchowej i materialnej naszych przodkow, ktora stanowi o poczuciu zakorzenienia kazdego z nas we wspolnocie jaka jest Polska, Slowianszczyzna, a szerzej rowniez Europa czy kultura indoeuropejska. Zebrane przez autora mity i podania - z obszaru od Balkanow po Polske i od Polabia po wschodnie krance Ukrainy i Rosji - zostaly skomponowane w jedna calosc, tworzac zrab mitologii staroslowianskiej. Jest to beletrystyczna, chronologiczna opowiesc o tym, co dzialo sie od stworzenia swiata po czas mitycznych poczatkow pierwszych panstw slowianskich. Ksiazka w swoim ukladzie jest wzorowana na "Mitach greckich" Roberta Gravesa. Autor nadal jej ksztalt trojwarstwowy. Pierwsza warstwa to wartka opowiesc fabularna, czysta tresc mitu, podania, legendy czy opowiesci bajecznej, pozbawiona komentarzy. Drugi poziom stanowia przypisy umieszczone pod kazdym rozdzialem. Zawieraja one poszerzony opis oparty na kronikach historycznych i materialach...   »»» ... »»»

Bartosz B. 2009-04-16
Wszystko ok, proste procedury skladania zamowienia, rozne mozliwosci zaplaty i szybkie dostarczenie ksiazki prosto do domu w nienaruszonym stanie.
Ocena: 5

Polska gospodarka - Wilczynski Waclaw
Prezentowana ksiazka jest komentarzem Waclawa Wilczynskiego do wydarzen i spraw nurtujacych polska gospodarke w pierwszych latach XXI wieku, publikowanym w formie felietonow od 2003 do 2006 roku na lamach tygodnika „Wprost". Mysla przewodnia niniejszych rozwazan byla troska o dobra polityke gospodarcza, rozpoznanie i rozwiazywanie...

Mitologia chrzescijanska - Walter Philippe

Mitologia chrzescijanska - Walter Philippe

Czy istnieje cos takiego jak mitologia chrzescijanska? Czy nie jest to swoista sprzecznosc? Pod nieco przewrotnym tytulem tej ksiazki kryje sie fascynujaca podroz w swiat przedchrzescijanskich tradycji Europy, dawnych wierzen i legend, w ktorych osadzilo sie sredniowieczne chrzescijanstwo, zmieniajac je i wykorzystujac na swoj uzytek. Autor - profesor literatury francuskiej na Uniwersytecie w Grenoble - z dociekliwoscia detektywa bada zrodla zwyczajow, ktore do dzis towarzysza chrzescijanstwu, choc ich poczatki siegaja duzo odleglejszych czasow. Jego naukowe sledztwo przynosi zaskakujace rezultaty, przywraca zapomniane konteksty dobrze znanych wyobrazen i tradycji.   »»» ... »»»